Sisukaart > Uudised > AUTO: Aseri Autokeskus sai nurgakivi

AUTO: Aseri Autokeskus sai nurgakivi

Eile paigaldati nurgakivi sel sügisel uksed avavale Aseri Autokeskusele.

 

OÜ Autosõit juhatuse liikme Indrek Madari sõnul hakatakse uues keskuses klientidele pakkuma erinevaid atraktsioone. Keskus saab koosnema rajast ja turvahallist ning kahest õppeklassist. Erinevate kurvide, ringide ja sirgetega kõvakattega rada, mille kogupikkus ületab 1 km ning erinevate pinnareljeefidega pinnaserada ning aastaringse libedakattega teelõigud võimaldavad läbi viia atraktsioone nii üksikisikutele, kui gruppidele.
Turvahall hakkab endas sisaldama bokse, mis on sisustatud erinevate simulaatorite ja õpetlike näidistega.
 
Raja suurimaks tõmbenumbriks pidas Madar autojalgpalli, mis peaks rahvast kokku meelitama nii siit, kui sealtpoolt piiri. Turvahalli kallimaks atraktsiooniks võib lugeda aga autosimulaatorit, millel on võimalik simuleerida erinevaid olukordi alates suvisest linnaliiklusest kuni talviste libedate maanteedeni. Otse loomulikult jäävad sinna vahele vihm, mägiteed, pimedus ja tehnilised vead, mida on võimalik see masin panna tegema juhile ootamatult.
 
Nurgakivi paigaldamisel osalenud Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ütles, et selline ettevõtmine on teretulnud ning kindlasti mõjub see Eesti liiklusohtusele pikemas perspektiivis ainult hästi. Samuti on oluline, et keskuse atraktsioonide valikul on arvestatud turistile pakutavate teenustega – soovin, et Aseri Autokeskus saaks tulevikus sama tuntuks kui Otepää suusakeskusena, lisas Klaas.
 
Kohalik vallavanem Urve Takjas kinnitas, et sellise vabaajakeskuse lisandumine täiendab suurepäraselt juba hetkel vallas olevaid atraktiivseid ja kultuurilisi keskuseid ning kinnitas et valla seisukohalt on sellise investeeringu lisandumine ääermiselt atraktiivne.
 
EAS-i Turismiarenduskeskuse arenduskonsultant Heli Põld ütles, et projekti käivitumisel lisandub Eestile üks atraktiivseid ja ainulaadseid teenuseid pakkuv kompleks, mille vastu on loodetavasti huvi välisturistil. Keskuse asetsemine väljaspool suurlinnasid loob võimaluse just väiksematel kohtadel koguda tuntust ja täiendada turistide vabaajaveetmisvõimalusi maapiirkonnas.
 
Ühiselt paigaldati nurgakivi sisse silinder, mis sisaldas endas 31.12.2010.a. kaduvat liiklusseadust ja liikluseeskirja, samal ajal euroga asenduvat Eesti krooni, kollasetriibulist Toyota mudelautot ja samal päeval ilmunud kohalikku ajalehte Põhjarannik mille avalehel oli kajastatud Aseri Autokeskuse nurgakivi paigaldamine.
 
Aseri Autokeskuse projekti kogumaksumuseks kujuneb ca 22 miljonit krooni ja planeeritav valmimisaeg on november 2010.a.
 
allikas: TM